Blog

węgiel luzem czy workowany

Węgiel luzem czy workowany – jaki wybrać?

Składy węgla oferują różne rodzaje materiałów opałowych, zróżnicowanych pod względem właściwości. Węgiel można nabyć albo luzem, albo w workach. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale i wady. W artykule przybliżamy wybrane z nich.

węgiel kamienny

Jak hurtowo zaopatrywać się w węgiel?

Hurtowych zakupów węgla najczęściej dokonują różnego rodzaju przedsiębiorstwa energetyczne lub inne firmy, w których zapotrzebowanie na opał jest bardzo wysokie. Gdzie zaopatrywać się w węgiel, aby mieć pewność co do jego jakości? Podpowiadamy!

skład opałowy z węglem

Jakie typy materiału opałowego można znaleźć w składzie węgla?

W składach węgla dostępnych jest wiele rodzajów materiałów opałowych. Różnią się pod względem właściwości – mają inną wydajność, kaloryczność czy czas spalania. W artykule opisujemy wybrane z najpopularniejszych typów opału wykorzystywanych do ogrzewania budynków.

składy węgla

Czym dokładnie zajmują się składy węgla?

Głównym obszarem działalności składu węgla jest oczywiście sprzedaż tego surowca – luzem i w workach. Oprócz tego niektóre firmy zapewniają również wiele dodatkowych usług. W artykule wyjaśniamy, czego klienci mogą spodziewać się po współpracy z profesjonalnym składem węgla.

Shopping Cart