składy węgla

Czym dokładnie zajmują się składy węgla?

Głównym obszarem działalności składu węgla jest oczywiście sprzedaż tego surowca – luzem i w workach. Oprócz tego niektóre firmy zapewniają również wiele dodatkowych usług. W artykule wyjaśniamy, czego klienci mogą spodziewać się po współpracy z profesjonalnym składem węgla.

Zakres usług składu węgla

W ofercie składu węgla można znaleźć najróżniejsze produkty, odpowiednie zarówno do potrzeb klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Szeroki wybór sortymentu węglowego (orzech, kostka czy też ekogroszek) sprawia, że z łatwością można dobrać surowiec o optymalnych parametrach, jak kaloryczność czy czas palenia.

Należy podkreślić, że w zależności od firmy mogą one oferować inny zakres usług. Niektóre przedsiębiorstwa, takie jak nasz działający w Chrzanowie skład węgla, zapewniają klientom kompleksową obsługę. Obejmuje ona nie tylko samą sprzedaż surowca, ale również fachowe doradztwo przy jego wyborze. Oprócz tego składy węgla mogą zajmować się także:

  • workowaniem węgla,
  • kruszeniem węgla,
  • przesiewaniem węgla.

Czy składy węgla oferują usługi transportowe?

Dla wygody klientów niektóre składy węgla świadczą również profesjonalne usługi transportowe. Dzięki własnej flocie pojazdów ciężarowych są w stanie obsłużyć mieszkańców różnych miejscowości, szybko i sprawnie dostarczając zamówienie pod wskazany adres. Niekiedy oferują też możliwość wniesienia węgla do kotłowni, piwnicy lub innego pomieszczenia.

Profesjonalne składy węgla, jak nasz, przykładają szczególną uwagę nie tylko do terminowości realizacji zlecenia, ale również właściwego zabezpieczenia ładunku na czas przewozu. Zapewnienie odpowiedniej ochrony przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, np. wilgoci i opadów atmosferycznych, to kwestia kluczowa, by klient otrzymał najwyższej jakości opał węglowy.

Shopping Cart